Co oznacza dehydratacja i dyskretne obniżenie wys. krążk. międzykręgowych?

Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej z wyników, bo nie rozumiem.Obawiam się pogorszenia. Na poz.Th11/Th12 lewoboczna pjm krążka międzykręgowego modeluje worek oponowy.L3/L4, L4/L5 okrężne uwypuklenia krążków międzykręg. nieznacznie modelują worek oponowy.Ograniczenie światła otworów bocznych na poziomie L4/L5.Na poziomie L5/S1zmiany wytwórcze w stawach międzykręgowych ograniczają światło otworów bocznych.Dehydratacja i dyskretne obniżenie wys. krążk. międzykręgowychTh11/Th12, L3/L4, L4/L5.

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszystkim jakie występują objawy? Czy jakis uraz? Jaka praca?