Co oznacza Naevus melanocyticus typus Spitz ac atypisatio?

Dzień dobry . Proszę o konsultację wyniku córki . Naevus melanocyticus typus Spitz ac atypisatio.Zmiana usunięta z dośc wąskim maginesem .

Znamię SPitz jest najczęstszym symulatorem czerniaka pod względem klinicznym. Pojawia się zazwyczaj u pacjentów poniżej 15 r.ż., z równą częstością u dziewcząt i chłopców (1:1). U dzieci najczęściej lokalizuje się w obrębie kończyn dolnych, na tułowiu, a także na głowie i szyi.