Jakie będą skutki uboczne przyjęcia tego leku?

Dobry wieczór, mam pytanie odnośnie vit d. Zakupiłam pomyłkowo vit d ibuvit zamiast bit c. Podałam je dzieciom dziś w dużo większych dawkach niż powinnam. 5 miesięczna córeczka 5 kropli, natomiast 3 letni syn 12 kropli. Co mama robić? Czy bardzo im zaszkodziłam. Czy powinnam udać się do lekarza? Jakie będą skutki uboczne? Dziękuję za odpowiedź!
KOBIETA, 36 LAT 4 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Podając 5 kropli Ibuvitu D 5-miesięcznej córce, dostarczyła Pani jej 2000IU wit. D, a synowi 4800IU, co przekroczyło zdecydowanie normy, dlatego warto byłoby w takiej sytuacji skontaktować się z lekarzem. Poza tym należy zadbać o prawidłowe nawodnienie dzieci, ponieważ nadmiar tego suplementu może prowadzić do podwyższonego poziomu wapnia we krwi.

Więcej informacji na temat podawania witamin dzieciom znajdzie Pani w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/te-witaminy-i-skladniki-mineralne-sa-kluczowe-dla-rozwoju-twojego-dziecka-sprawdz

https://portal.abczdrowie.pl/witaminy-dla-niemowlat

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.