Czy mojej córce mogło się coś stać po przyjęciu tego leku?

Dzień dobry, 2 tyg temu wyszliśmy z córką że szpitala (16 msc) byliśmy tam z powodu oparzenia. Nie daje mi spokoju, że na wypisie podane jest ze była podawana pyralgina,a przecież jej nie można dawać dzieciom. Czy po takim czasie córce może jeszcze się coś stać? Nie wiem w jakiej dawce i przez ile czasu była podawana pyralgina.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przede wszystkim proszę zachować spokój. Skoro lek ten był podawany Pani córce w szpitalu, to z pewnością personel wiedział co robi. Lek ten musiał również być podany córce z zalecenia lekarza, który miał przesłanki, aby go dziecku przepisać.

To prawda, że Pyralgina w tabletkach nie jest przeznaczona dla dzieci. Mowa tu o leku opisanym pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/pyralgina.

Na rynku dostępna jest jednak również inna forma tego leku zawierająca substancję czynną, jaką jest metamizol. Są to krople doustne o nazwie Pyralgin zawierające 500mg/ml.

Jak informuje producent tych kropli – są one przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, już od najmłodszych lat. Stosuje się je między innymi w przypadku silnego, ostrego bólu występującego po operacji lub urazie. Bardzo możliwe, że właśnie z tego powodu podano Pani córce ten lek. Inne wskazania to kolka, ból nowotworowy, wysoka gorączka lub ból przewlekły.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.