Co oznacza obniżenie wysokości i sygnału krążka mk na poziomie L5-S1?

Dzień dobry Proszę o interpretację rezonansu: Obniżenie wysokości i sygnału krążka mk na poziomie L5-S1. Na poziomie L5-S1 centralna lewoboczna przepuklina krążka mk zwęża zachyłki kanału kręgowego. Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych. Czy są to zmiany odwracalne? pozdrawiam i dziękuję

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI sugeruję chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Konieczna konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurologiem/neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.