Co oznacza rozdrażnienie po wstrząśnieniu mózgu?

Dzień dobry 3 tygodnie temu uleglem wypadkowi w pracy - wstrząśnienie mózgu, uraz szyi i ręki. Jeden dzień spędziłem w szpitalu. Od mniej więcej 2 tygodni mam problemy ze snem, bardzo realne koszmary zwiazne z wypadkiem. Jestem rozdrażniony i apatyczny. Odczuwam niepokój i stany lękowe gdy opuszczam dom. Czy możliwe żeby tego typu wypadek wywołał jakieś zmiany w mojej psychice? Czy powinnam skonsultować się z lekarzem czy poczekać jeszcze jakiś czas?

Szanowny Panie, Pana dolegliwości mogą być powodowane powikłaniami powypadkowymi, tj. zaburzeniem pracy mózgu, jak również i zespołem stresu pourazowego związanego z (być może) traumatycznym doświadczeniem wypadku. 3 tygodnie to rzeczywiści dość krótki okres na powrót organizmu do równowagi. Warto jednak skonsultować się z neurologiem, przejść niezbędne badania. Jeśli dolegliwości natury psychicznej będą się utrzymywały, to również udać się do psychiatry, a być może również do psychologa lub psychoterapeuty. Lekarz psychiatra powinie określić czy widzi taką konieczność.
Pozdrawiam