Co oznacza rozmazanie obrazu po zabiegu okulistycznym?

Jestem 4 miesiące po zabiegu FemtoLasik. Została mi po nim -1D (przed zabiegiem -7,5D). Jednak zaraz po obudzeniu się, przez ok. 15 minut, widzę dużo lepiej niż przez resztę dnia. Różnica jest duża, mogę swobodnie przeczytać napisy, które normalnie z tej samej odległości są dla mnie całkowicie zamazane, mam wrażenie, że widzę wtedy na 0 albo blisko 0. Po kwadransie efekt znika. Zastanawiam się, co może być przyczyną. Obecna wada była mierzona po porażeniu akomodacji.

Dzień dobry. Przyczyną porannego dobrego widzenia jest nocny ucisk powieki na rogowkę oka. Nazywa się to ortokeratologia i jest to nawet metoda nocnej poprawy wady wzroku czyli ubieramy soczewki na noc a rano nie mamy wady po ich wyjęciu. Działa do minus 4 Dptr. Pozdrawiam serdecznie