Co oznacza ta nieprawidłowość?

Witam, mam 25 lat, rok temu urodziłam synka, miałam z nim dużo kłopotów zdrowotnych, ale wyszedł z tego, jest zdrowy i silny, ale to trwało. Natomist u mnie zaczęły się pojawiać bardzo silne bóle głowy i z tego powodu trafiłam do neurologa. Pani doktor skierowała mnie na badanie MR mózgowia z opcją angio, dodatkowo byłam u lekarza prowadzącego, wyniki krwi i tarczycy mam w normie. Mam zbyt wysokie ciśnienie (miałam z tym problem już w ciąży), lekarz zalecił przyjmowanie B*** 5mg, co pomogło obniżyć ciśnienie, bóle głowy ustapiły. Ale na badanie MR i tak pojechałam, czekałam długo w kolejce. Dziś pocztą otrzymałam wynik badania, jest tam jedna nieprawidłowość.Proszę o rozszyfrowanie co to oznacza, bo wizytę u neurologa mam dopiero za 2 tygodnie. Oto opis nieprawidłowości: w opcji angio słabszy sygnał z tętnicy łącznej tylnej prawej i mózgu przedniej prawej w części przedpołączeniowej. Ślicznie dziękuję za pomoc!

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Wskazana nieprawidłowość to gorszy przepływ krwi przez badane tętnice. Z pewnością neurolog wskaże, czy opisywane zmiany mogą mieć związek ze zgłaszanymi bólami głowy.

Pozdrawiam