Co oznacza ucisk w żołądku u osoby z bulimią?

Witam. Mam 20 lat i od 6 lat choruję na bulimie. W ostatnim czasie prawie caly czas czuje ucisk w żołądku, a przy najedzeniu kłucie. Boję się, że to rak, przez długi okres wymiotowania. W dodatku zdarzają mi sie również kłucia i ból w przełyku. Dodam, że chodzę na terapie. Jestem umówiona na gastroskopię, ale termin jest odległy, stąd moje obawy i pytanie czy to możliwe, żeby byl to nowotwór? Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. Wojciech Zygmunt

Jakieś prawdopodobieństwo nowotworu zawsze jest, ale zważywszy na pani wiek i chorobę, najbardziej prawdopodobne jest przewlekłe zapalenie żołądka i przełyku. Ewentualnie na jego podłożu mogło rozwinąć się owrzodzenie. Proszę się nie martwić i zaczekać na umówioną gastroskopię, która wszystko wyjaśni. Pozdrawiam i życzę zdrowia.