Co oznacza wymiar strzałkowy kostnicy ograniczeń kanału kręgowego w normie?

Dobry wieczór bardzo proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego. Badanie MR kręgosłupa L-S wykonano w sekwencjach frFSE T2, FAR T1, STIR, w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych, w warstwach grubości 4mm. Lordoza lędzwiowa zachowana, tendencja do poziomego ustawienia kości krzyżowej. Trzonu kręgów ledzwiowych o zachowanej wysokości. W trzonie kręgu L3 naczyniak wielkości ok. 8mm, w trzonie kręgu L5 drobne ogniska stłuczenia szpiku kostnego. Dehydratacja, bez istotnego zwężenia krążka międzykręgowego L5/S1. Na tym poziomie widoczna tylno-pośrodkowa protruzja krążka m/k uwypuklająca się na ok. 4,5mm. Korzenie nerwów rdzeniowych S1 (zwłaszcza prawy) w bliskim sąsiedztwie protruzji, cech ucisku korzeni nerwowych nie uwidoczniono. Pozostałe krążki m/k prawidłowe, bez uwypukleń w kierunku kanału kręgowego. Wymiar strzałkowy kostnicy ograniczeń kanału kręgowego w normie, wynosi ok. 16mm. Stożek końcowy rdzenia kręgowego widoczny na poziomie L1. Wnioski: protruzja krążka m/k L5/S1, cech ucisku korzeni nerwowych nie uwidoczniono. Bardzo proszę o interpretacje. Dziękuję

Witam serdecznie,

Wynik badania zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię oraz naczyniaka w trzonie kręgu L3.
Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie, neurologiem lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.