Co oznacza wynik badania cytologicznego u 28-latki?

Prosze o pomoc w odczytaniu wyniku cytologii. Wykonany rozmaz jest odpowiedni do oceny. Stwierdzono obecnosc nieprawidlowych komorek. Szczegółowy opis: komórki nablonka plaskiego: HSIL- zmiany srodnablonkowe stopnia wysokiego mogące odpowiadać CIN2, CIN3/CIS (dysplazji średniego i dużego stopnia). Uwagi Gr III wg PAP, HSIL, CIN2 REAKCJA LUTEALNA, CYTOLIZA KOMÓRKOWA, FLORA TYPU LACTOBACILLUS. Czy to mogą być komórki nowotworowe?

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety konieczna dalsza
Diagnostyka i wykonanie kolposkopii i lub HPV dna . Spokojnie proszę pocszekac na wyniki powyższych badań