Co oznacza wynik badania z gastroskopii?

Hetrerotopia żołądkowa wopuszce dwunastnicy , - wynik z gastroskopii , co to jest?, i czy da się to wyleczyć, a jak tak to do jakiego specjalisty mam się zgłosić?

Lek. Michał Lenard

Heterotopia to obecność danej tkanki w miejscu, gdzie normalnie ona nie występuje. W Pana przypadku błona śluzowa żołądka występuje w dwunastnicy. Wynik powinien ocenić gastrolog, który zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!