Co oznacza wynik gastroskopii 55-latka?

Wynik gastroskopi.Wpust zaczerwieniony,pokryty włuknikiem z widoczną nadżerką o wym.5×8 mm.Linia Z na granicy fałdów żołądkowych,w inwersji cechy nieszczelności wpustu.Ściany żołądka podatne na rozdymanie.Antrum plamiście zaczerwienione.Odźwiernik zaczerwieniony,z obrzękniętym fałdem od strony krzywizny mniejszej.

Lek. Paweł Szadkowski

Interpretacja wyniku jest możliwa dopiero po zestawieniu go z pana obrazem klinicznym (objawami) oraz wynikiem testu w kierunku H.pylori, ale świadczy raczej o zapaleniu żołądka.