Co oznacza wynik MR 28-letniego mężczyzny?
Witam, bardzo proszę o interpretację wyników badań rezonansu magnetycznego Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej Lumbalizacja trzonu kręgu S1 Obniżenie przestrzeni m-kręgowej L5-S1 Dehydratacja krążka m-kręgowego L5-S1 Na poziomie L5-S1 widoczna szerokołukowa przepuklina krążka m-kręgowego do kanału kręgowego na głębokość 7-8mm zwężeniem zachyłków nerwów rdzeniowych obustronnie z widocznym uciskiem nerwów rdzeniowych L5 obustronnie - obrzęk nerwów. Sygnał i wysokość trzonów kręgowych w normie Stożek rdzenia na poziomie L1 Z góry dziękuję za wyjaśnienie mi tych wyników

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Została u pana opisana istotna zmiana dyskopatyczna wymagająca pilnej interpretacji klinicznej. Dalsze postępowanie i leczenie (w tym podjęcie decyzji o leczeniu operacyjnym) zależą głównie od pani objawów. Z tego względu najlepiej jeśli pilnie uda się pani do swojego lekarza prowadzącego (neurochirurga, neurologa, czy ortopedy).