Co oznacza wynik MR kończyny?

Dostałem wynik RM kończyny dolnej, jestem mężczyzna, mam 30 lat, gram w piłkę nożną. Zwiększona ilośc płynu w zachyłku nadrzepkowym stawu kolanowego do ok. 10mm grubości, niewielki obrzęk bez nadmiernej ilości płynu w kaletce brzuchato-półbłoniastej. Pasma płynu wzdłuż zarysów troczka przyśrodkowego i więzadła pobocznego piszczelowego , obrzęk tkanek w okolicy gęsiej stopy. obrzęk torebki stawowej od strony przyśrodkowej. Troczek przyśrodkowy i więzadło poboczne piszczelowe ze zmianami degeneracyjnymi - jak po przebytym naderwaniu, w dystalnej części MCL torbiel/ ganglion średnicy 5mm i długości ok 3 cm. Rzepka prawidłowo położona w osi długiej kolana, z lateralizacją w pozycji badania o ok. 6mm. Chrząstka stawowa powierzchni bocznej rzepki z chondromalacją II stopnia. Chrząstka bruzdy międzykłykciowej w części centralnej na obszarze wielkości ok. 13x10 mm o nierównomiernie zredukowanej grubości z ubytkami sięgającymi warstwy korowej. Troczek boczny rzepki bez cech świeżych zmian urazowych. Ścięgno m. czworogłowego uda i więzadło właściwe rzepki prawidłowe. Ciało tłuszczowe Hoffy z niewielkim obrzękiem. Bez cech obrzęku szpiku o charakterze stłuczenia w częściach kostnych stawu kolanowego. Chrząstka powierzchni obciążanych kłykci kości udowej i piszczelowej bez widocznych ubytków. Łąkotki położone prawidłowo, boczna bez widocznych szczelin pęknięć. Łąkotka przyśrodkowa z cechami uszkodzenia II stopnia rogu tylnego. Więzadło krzyżowe przednie i tylne o zachowanej ciągłości , ACL nieco pogrubiałe i z odcinkowym podwyższeniem sygnału w przyczepie udowym jak po przebytym uszkodzeniu niskiego stopnia. Więzadło poboczne strzałkowe o zachowanej ciągłości; ścięgno m. podkolanowego z niewielkim podwyższeniem sygnału .
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

MRI do interpretacji klinicznej, po badaniu Pacjenta jakie bóle?, drętwienia ?? Jaki stan ogólny; waga, inne schorzenia? Jaki tryb życia ? Urazy ortopedyczna przeszłość?? Do omówienia z Lekarzem leczącym który zna pacjenta! Ważny wywiad, objawy, wyniki badań; Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty