Co oznacza wynik MR mózgu u 27-latki?
Dzień dobry mam 27lat mam silne bóle głowy w grudniu była w szpitalu wynik rezonansu obraz ogniska hiperintensywnych w istocie białej półkuli mózgu, głównie podkorowej zmiany biorące pod uwagę wiek są specyficzne - naczyniopochodne??demielinizacujne?? Układ komorowy nieposzerzony, bez przemieszczen po kilku miesiącach zachorowałam na nadciśnienie powtórzone badanie mr jest porównywalne do wcześniejszego oraz drobne ognisko uwypuklenie sygnalu przepływu w bocznej części początkowej odcinka A2 RACA-mikroretniak??po za tym obraz tętnic mózgu prawidlowy. Co to oznacza??

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Witam! Wskazana dalsza diagnostyka na neurologii: EEG, potencjały wywołane. badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Konieczne różnicowanie stwierdzonych zmian: naczyniopochodne, czy demielinizacyjne? Jest to istotne dla dalszego postępowania, Powodzenia W. Łuczkowski.