Co oznacza zniesienie lordozy szyjnej, wielopoziomowe zwężenia przestrzeni międzykręgowych?

Proszę o interpretacje opisu badania. Opis badania zdj. kręgosłupa szyjnego wykazują: zniesienie lordozy szyjnej, wielopoziomowe zwężenia przestrzeni międzykręgowych, wyostrzenia krawędzi trzonów i w stawach unco-vertebr, blok czynnościowy C3-C4-C5

Lek. Katarzyna Szymczak

Dość znaczne zmiany, mogące powodować bóle głowy, karku, kończyn górnych. Wskazana jest kontrola u neurologa lub ortopedy oraz w Poradni Rehabilitacyjnej.
Pozdrawiam