Co oznaczają te bóle w obrębie miednicy u 54-latka?

Od jakichś 2 tygodni cierpię na dziwną dolegliwość. Gdy leżę przez dłuższy czas na boku, zaczyna mnie po tej stronie ciała boleć coś w miednicy. Gdy przewrócę się na plecy, poleżę chwilę i przewrócę się na drugi bok, ból ustępuje. Gdy chodzę nic mnie nie boli. Jak może być przyczyna tej dolegliwości i jak ją wyleczyć?
MĘŻCZYZNA, 54 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wskazane, przez Pana objawy mogą świadczyć o wielu dolegliwościach i niestety na podstawie samego opisu nie ma możliwości określenia dokładnej diagnozy.

Najczęstszym problemem w takich przypadkach są problemy z kręgosłupem, stawami bądź też zaburzenia w obrębie mięśni i stawów. Jeśli ból jest długotrwały i sprawia Panu duży dyskomfort, zalecamy udanie się na diagnostykę do ortopedy lub neurologa. Po wykonaniu pakietu badań będą w stanie postawić szczegółową diagnozę i zaplanować dalsze postępowanie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-boli-mnie-miednica

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.