Co oznaczają te zmiany zwyrodnieniowe odcinka lędźwiowego?
Witam;.Od ponad 20-tu lat cierpię na zmiany zwyrodnieniowe odcinka lędżwiowego i nie pamiętam dnia bez bólu.Jestem pod stała kontrolą neurologiczną ,po zabiegach lasery,akupunktury ,tabletki ,zastrzyki itp.ale chciałbym przespać noc lub budzić sie bez bólu.mam 66 lat-ostatnio w kwietniu robiłem TK i czekam na kolejna wizytę u neurologa.

MĘŻCZYZNA, 66 LAT ponad rok temu
Profilaktyka udaru mózgu
Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.
Witam serdecznie,
Zmiany zwyrodnieniowe są to zmiany które występują najczęściej wraz z wiekiem. Najczęściej dotykają one m.in. odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Nasilone zmiany zwyrodnieniowe mogą dawać mniejsze bądź większe dolegliwości bólowe. Sugeruję skonsultować się z lekarzem z Poradni Leczenia Bólu.
Pozdrawiam.