Co oznaczają zaburzenia nerwów korzeni rdzeniowo-lędźwiowych?
Witam, rok temu mialam problemy z kręgosłupem i zwrotami głowy " zaburzenia nerwów korzeni rdzeniowo-ledzwiowych" 3 miesiace bylam na zastrzykach i lekach przeciwbólowych. Pani neurolog skierowala mnie na TK głowy, wyniki były dobre i dalej przyjmowalam zastrzyki. Po 5 miesiacach bol ustąpił. Natomiast Od tygodnia bolą i strasznie drętwieja mi łydki, dzisiaj ból przeniosl sie na prawe udo, biodro i krzyż. A pozniej w lewej stopie czulam mrowienie i dretwienie łydki. Co to moze byc ? Pozdrawiam

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Pierwsze objawy autyzmu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.
Witam!
Mam wątpliwości co do prawidłowości postawionego wcześniej rozpoznania: przy "zaburzeniach nerwów korzeni rdzeniowo-lędźwiowych" nie ma zawrotów głowy (to nie ten koniec rdzenia kręgowego), przez trzy miesiące nie podaje się zastrzyków przeciwbólowych. Aktualnie zgłaszane objawy mają zmienną lokalizację i bardziej przemawiają za problemem neurotycznym. Proponuję konsultację psychiatryczną i psychologiczną, testy projekcyjne, ustalenie profilu osobowości i podatności na odpowiednie techniki psychoterapeutyczne. Leczenie: porządna psychoterapia plus leki p/depresyjne z grupy SSRI (maję one działanie przy nerwobólach - działają nawet tam, gdzie zawodzą typowe leki p/bólowe). Na początek działania obu metod trzeba będzie poczekać 2-4 tygodni - taka niestety jest specyfika działania tego zestawu.
Życzę powodzenia i pozdrawiam
W. Łuczkowski.