Co powinnam jeść po treningu wieczornym?

Witam. Jestem w trakcie odchudzania. Przeczytałam, że bardzo istotnym jest jedzenie po wieczornych ćwiczeniach. I tu zaczynają się schody. Przejrzałam wiele artykułów i wszędzie to samo. Weglowodany i białka. Ale ja jestem w trakcie diety odchudzającej więc jak mogę jeść takie węglowodany na noc. Raz tylko trafiłam na wzmiankę- że osoby chore na cukrzycę i odchudzające się nie mogą jeść tak jak osoby trenujące. Prosze mi poradzić co powinnam jeść po treningu wieczornym i w jakich ilościach. Muszę zaznaczyć, że ćwiczenia mam od 18 do 19, a po 20 to ja już idę spać.

Witam serdecznie,
wszystko zależy od tego jaki jest rodzaj treningu i jaki ma Pani cel oprócz odchudzania. Jeżeli treningi są ciężkie, oparte na ćwiczeniach siłowych a Pani zależy także na budowie masy mięśniowej to powinna Pani zjeśc węglowodany po zakończonym teningu. Nie musi to być woreczek ryżu a przynajmniej 1-2małe kromki pieczywa żytniego razowego. Ponadto pamiętamy o pełnowatościowym białku.
Jezeli natomiast trenin opiera się wyłącznie na interwałach lub ćwiczeniach aerobowych, jest mniej intensywny a Pani nie zależy na budowie mięśni a jedynie na odchudzaniu to z węglowodanów można zrezygnować a zjesc jedynie białko.
Tak ogólnie bym to ujeła ale wszystko jest kwestią bardzo indywidualną. Nie wiem jak wygląda Pani dieta, jakie jest zapotrzebowanie energetyczne i ile chciałaby Pani schudnąć, dlatego tez konkretnie nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk