Co powoduje bulgotanie w przełyku?

Bulgocze mi w przełyku. Zaczęło się już 7 lat temu, zdarza się że burczy nawet codziennie zwłaszcza po wypiciu ciepłego napoju lub jedzeniu oraz w pozycji siedzącej, czasem po prostu bez uchwytnej przyczyny. Gastroskopia nie wykazała zmian. Gdy następuje te bulgotanie, odczuwam jakby powietrze przepływało przez gardło. Coraz bardziej nasila się i jest słyszalne przez inne osoby. Jakie badanie przełyku mogę jeszcze wykonać, lub co może dawać w.w. objawy ? Laryngolog stwierdził że to nie gardło

Pana dolegliwości mogą być spowodowane zaburzeniami motoryki przełyku, czyli jego czynności elektrycznej i mechanicznej. Odpowiednim badaniem do zdiagnozowania problemu jest manometria przełyku.