Co robić z tymi plamieniami podczas stosowania Azalii?
od urodzenia corki w maju 2020 stosuje tabletki Azalia, przy jednoczesnym karmieniu piersią. po dwoch latach ich stosowania dostałam plamień ktore trwaja juz ponad tydzień. co powinnam zrobic w takiej sytuacji, zmienić leki, czy tabletki są skuteczne? 2 mięs. temu byłam na wizycie, jajniki na USG były wyciszone. Dziękuję i pozdrawiam

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
proszę na własną rękę nie zmieniać leków. W tej sytuacji najlepiej udać się ponownie do ginekologa i porozmawiać z nim o tej sytuacji.
Czasem zdarza się, że podczas doustnej antykoncepcji hormonalnej pojawiają się plamienia, które są jednym z działań niepożądanych. Nie świadczą one jednak o tym, że tabletki antykoncepcyjne nie działają.
Producent tabletek Azalia informuje w ulotce dołączonej do opakowania, że jednym z najczęściej występujących skutków ubocznych u kobiet stosujących ten środek jest nieregularne miesiączkowanie. Być może w ten sposób objawia się ono u Pani.