Co wynika z tego opisu rezonansu:?

Proszę o podpowiedź i prognozę do leczenia następującego stanu wynikającego z opisu rezonansu: Rozsiane zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów na krawędziach przednich trzonów TH5 do TH10 i mniejszych na tylnych krawędziach trzonów od TH6 do TH8. W różnym stopniu obniżony sygnał z krążków m-kręgowych w obrazach T2 zależnych na poziomach TH10-TH11, w następstiwe zmian dehydratacyjnych jąder miażdżystych. Na poziomach TH6-TH7 i TH7-TH-8 lewostronne wypukliny krązków m-kręgowych do światła kanału kręgowego na głębokość do 2-3mm powodujące ucisk na przednią ścianę worka oponowego po stronie lewej , modelujące także zachyłki boczne na w/w poziomach. Na poziomie TH6-TH7 uciśniety jestr wewnątrzkanałowy odcinek lewego korzenia nerwowego. Podobnej wielkości centralna wypuklina na poziomie TH5-TH6 uciska nieznaczne przednią ściankę worka oponowego bez cech srenozy. Otwory m-kręgowe są w odcinku TH wolne. Rdzeń piersiowy w obrazach MR ma prawidłowy sygnał. Dodatkowo z RTG odcinka szyjnego - Nieco niższa przestrzeż międzykręgowa C5-C6 w odc. tylnym. Cierpie na bóle klatki, pleców, łopatek, szyi,. Bolą przy obciążeniu barki, przy dłuższym chodzeniu łydki, uda, pośladki. Niekiedy ból w linii kręgosłupa nisko. Mężczyzna 42

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę Zgłosić się do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można zalecić dalsze postępowanie i