Co znaczy obniżenie wysokości i uwodnienia?

Opis badania MR kręgosłupa lędzwiowego Na poziomie krązków l4/l5 krązek międzykregowy wykazuje obniżenie wysokości i uwodnienia oraz obecność tylno-prawostronnego buldingu.Uwypuklony krązek na tym poziomie skutkują stenozą worka opnowego jego wymiary wynoszą 7x7 na przekroju pprzecznym.Ponadto zmiany dyskpatyczne i artropatyczne skutkują obustronnym zwężeniem kanałów korzeniowych z modelowaniem nerwóe rdzeniowych l4 z przewagą strony prawej.Na poziomie kregu l5 oraz w zakresie kanału krzyzowego worek oponowy ucisnięty przez nadoponową tkankę tłuszczową.Obszar podblaszkowego zwyrodnirnia tłuszczowego szpiku kostnego w górnej częci trzonu kręgu l1.Torbiel okołokorzeniowa. Jednoczesnie inormuje ze jestem po 2 operacjach kregoslupa lędziowego: 1.wsczepienie Diam 2.stenoza Czy ten wynik wskazuje ze jest żle? Co robiić dalej. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Koniecznie należy udać się do lekarza neurochirurga . po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć