Co zrobić, kiedy znajduje się list, w którym ktoś pisze, że chce popełnić samobójstwo?

co zrobić, kiedy znajduje się list w którym pisze ze chce popełnić samobójstwo, że bierze od czterech lat i pije podobnie długo. Ze juz próbowała sie zabić ale nie wyszło. kilka tyg, temu skończyła 18 lat, od tego czasu pije prawie cały czas.odmawia kontaktu z psychiatrą, lekarzem, terapeutą

Renata GrzechociĹska

Witam. Sporządzenie takiego listu jest bezwzględnym wskazaniem do hospitalizacji na oddziale psychiatrycznym. Może Pani złożyć wniosek o skierowanie do szpitala wbrew woli pacjenta, w tym celu proszę zgłosić się do jakiegokolwiek lekarza psychiatry.
Pozdrawiam.