Myśli o popełnieniu samobójstwa

witam myśle o samobujstwie nie umię sobie poradzić z problemem jestem bezsilny

Dzień dobry.

Nie napisał Pan nic na temat problemu, wobec którego czuje się Pan bezsilny, a szkoda, bo być może oglądany innymi oczami okazałby się do rozwiązania.
Myśli samobójcze natomiast byłyby wskazaniem do konsultacji psychologicznej lub psychiatrycznej.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

To ważne, że zdecydował się Pan powiedzieć o swoim problemie. Myśli samobójcze mogą być objawem choroby - depresji. Zawsze jest możliwe otrzymanie pomocy - podjęcie leczenia, odzyskanie spokoju, poprawa nastroju i poradzenie z myślami o samobójstwie. Proszę zgłosić się do psychologa i/ lub lekarza psychiatry, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Jeśli myśli suicydalne są bardzo intensywne, jest Pan w momencie planowania działań zmierzających w stronę popełnienia samobójstwa, warto zgłosić się na Oddział Całodobowy Szpitala Psychiatrycznego, w którym uzyska Pan fachowa pomoc psychiatrów i psychologów.
Jeśli są to zwiewne myśli, o charakterze raczej rezygnacyjnym ("nie chce mi się żyć"), proszę zgłosić się do psychologa lub psychiatry w trybie ambulatoryjnym. Diagnostyka pomoże podjąć decyzje dotycząca dalszych działań i możliwości pomocy.