Codziennie się przeczyszczam - czy to bulimia?

Codziennie się przeczyszczam, najczęściej wygląda to tak, dwie tabletki i dwie herbatki przeczyszczające, próbuję, ale nie umiem wymiotować. To bulimia? Nie umiem tego zahamować:(

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

aby rozpoznać bulimię, nie jest konieczne prowokowanie wymiotów.

Bulimiczka może stosować inne sposoby utraty zbędnych kalorii - np. zażywać tabletki przeczyszczające.

W bulimii konieczne jest występowanie okresowych napadów objadania się (co najmniej 2 razy w tygodniu), kiedy to w krótkim czasie zostanie zjedzona duża ilość jedzenia, zazwyczaj o dużej wartości kalorycznej (np. całe ciasto, do tego lody i wafelki).

Stosowanie środków przeczyszczających może występować również w anoreksji.
Dokładną diagnozę może postawić Ci lekarz na podstawie osobistej rozmowy i badania.

Używanie środków przeczyszczających zaburza pracę jelit, powodując zaparcia, wzdęcia i bóle brzucha. Efektem przeczyszczania się mogą być również groźne w skutkach zaburzenia elektrolitowe.

Bulimia i anoreksja to groźne zaburzenia, obciążające organizm i psychikę.
Profesjonalne leczenie pozwala jednak na ich ustąpienie i odzyskanie radości oraz czasu, który obecnie pochłaniają objawy.

Skoro dostrzegasz problem i swoją bezsilność - zrób kolejny krok i zapisz się do psychiatry.
Jeśli jesteś niepełnoletnia, potrzebujesz zgody rodziców.

Serdecznie pozdrawiam