Czerwone i swędzące krostki na ciele

Witam. Po przyjeździe do Islandii pojawiły się na moim ciele małe czerwone krostki (swędzące), najpierw na rękach, później na twarzy i za uchem. Podobne zmiany miałem kiedyś gdy wyjechałem do Anglii. Jestem alergikiem, czy może to być tym spowodowane, ewentualnie czym mam to wyleczyć?

Witam
Wskazane skonsultowanie problemu z dermatologiem,
który po obejrzeniu zmian na ciele zastosuje odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam serdecznie