Czy ADHD to zaburzenia czy jednostka choroba?

czy ADHD to jednostka chorobowa,czy zaburzenie, jak to teraz nazywamy?

W ICD-10 opisuje się je jako całościowe zaburzenie przejawiające się już w okresie wczesnodziecięcym. Angielska nazwa: "attetnion deficit hiperactivity disoerder"także mówi o zaburzeniu. Nie wiem jednak o co konkretnie by Pani chodziło w rozróżnieniu?