Dzień dobry!
Na początku chcę wyrazić głębokie współczucie dla Pani i sytuacji, w której się Pani znalazła. Doświadczenia z ostatnich lat, które Pani opisała brzmią naprawdę intensywnie i całkowicie zrozumiałe jest, że towarzyszy Pani wiele różnych emocji. Przejście przez burzliwe związki i jednoczesna troska o dziecko, szczególnie z ADHD, prawdopodobnie było ogromnie wymagające i znacząco wpłynęło na Pani dzisiejsze zasoby psychiczne, na samopoczucie i postrzeganie siebie.
Inicjatywa, by zwrócić się o pomoc i wsparcie, to bardzo ważny krok. W obecnej sytuacji dbając o siebie, inwestując we własny rozwój i dobrostan, uczy się Pani więcej o sobie i tym, jak najlepiej dbać o swoje potrzeby oraz granice. Myślę, że w tej chwili terapia dla Pani może być świetnym miejscem do pracy nad sobą, nauki stawiania granic w mądry sposób i zrozumienia swoich emocji.
Jeśli chodzi o Pani syna, kontakt z grupami wsparcia lub rodziców dzieci z ADHD może być dla Pani niezwykle pomocny. Wymiana doświadczeń i strategii radzenia sobie z wyzwaniami, przed którymi stawiają zaburzenia hiperkinetyczne, dokładne poznanie sposobu funkcjonowania dzieci neuroatypowych może być dla Pani bardzo cenne - https://portal.abczdrowie.pl/dzieci-z-adhd-jak-mozna-im-pomoc.
Co do relacji z partnerem, wydaje się, że w Państwa związku pojawiają się powtarzające się wzorce, które przynoszą Pani ból i poczucie odrzucenia. Fakt, że zastanawia się Pani nad swoją rolą i tym, czy w tej chwili dobre jest zachowanie milczenia, pokazuje, że szuka Pani rozwiązania, które przyniesie spokój i stabilność zarówno Pani, jak i Pani dzieciom. Ważne jest, by pamiętać, że w związku obie strony muszą wykazywać chęć do pracy nad relacją i wsparcia dla siebie nawzajem.
Możliwe, że w tej chwili byłoby najlepiej, by Pani skupiła się na sobie i pracy nad sobą. To, co może Pani przynieść trwałą ulgę i poczucie bezpieczeństwa, to budowanie wewnętrznej siły i stabilności, niezależnie od zewnętrznych okoliczności. Być może to właściwy czas, by skupić się na własnych potrzebach, zrozumieniu siebie i budowaniu relacji z dziećmi. W podróży ku samopoznaniu i tworzeniu stabilnego środowiska dla siebie i rozwoju dzieci, wsparcie psychologa lub terapeuty może okazać się nieocenione. Może to być miejsce, w którym będzie Pani mogła bezpiecznie wyrazić swoje uczucia, pracować nad budowaniem samooceny i uczyć się, jak w mądry sposób stawiać granice - https://portal.abczdrowie.pl/czym-jest-psychoterapia, https://portal.abczdrowie.pl/psychoterapia-online.
Proszę pamiętać, że jest Pani silną osobą, która zasługuje na miłość, szacunek i zrozumienie. Życzę Pani wszystkiego, co najlepsze oraz zbudowania z czasem związku miłosnego, o którym Pani marzy.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Rozstanie i czekania na kontakt od partnera – odpowiada Mgr Ludmiła Kulikowska-Kubiak
- Z dnia na dzień partner przestał się odzywać - co to oznacza? – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
- Ataki agresji, wybuchy złości i brak zaufania ze strony chłopaka – odpowiada Mgr Sylwia Wiśniewska
- Związek z mężczyzną, który nie potrafi zaakceptować syna – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Czy walczyć o związek, który rozpadł się przez huśtawkę emocjonalną? – odpowiada Mgr Irena Mielnik - Madej
- Dlaczego mój partner często miewa gorsze dni, zły humor, a swoje problemy przenosi na nasz związek? – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
- Jak radzić sobie po rozstaniu? – odpowiada Mgr Edyta Kołodziej-Szmid
- Co robić z takim zachowaniem partnera? – odpowiada Mgr Agnieszka Fiszer
- Czy tkwię w toksycznym związku? – odpowiada Magdalena Pikulska
- Jak zapomnieć o byłym partnerze, który ma nową rodzinę? – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
artykuły
Objawy depresji poporodowej
Depresja po porodzie nie jest powodem ani do wstyd
Opór w psychoterapii - charakterystyka, przykłady, przyczyny obiekcji, praca w pacjentem
Opór w psychoterapii może mieć różne oblicza. Świa
Dzieci z ADHD - jak można im pomóc?
Dzieci z ADHD (zespołem nadpobudliwości psychoruch