Z dnia na dzień partner przestał się odzywać - co to oznacza?

Mam 20 lat, mój partner 26. Jesteśmy razem od 2 lat. Z partnerem mamy raz wzloty raz upadki, ale przestaje się nam układać. Z dnia na dzień przestał się odzywać. Początkowo unikał rozmowy (muszę dodać, że mieszkamy jakieś 100 km od siebie, ale widujemy się w weekendy i w zależności jak wypadnie czas w ciągu tygodnia), ale pisał, że kocha i będzie dobrze tylko chce pomyśleć w samotności. Zgodziłam się. Ale teraz on unika nawet pisania. Już piąty dzień milczy. Zapytany co się dzieje ignoruje mnie i powtarza, że mam się nie martwić. Chciałam przyjechać i wesprzeć go w jakiś sposób. Odmówił i stwierdził, że teraz musi pomyśleć nad naszym związkiem i tym co do mnie czuje. Czy ten związek ma jeszcze szansę?

Witam!

Na pytanie "czy ten związek ma jeszcze szansę" musicie odpowiedzieć sobie wspólnie. Nikt z zewnątrz, a tym bardziej na podstawie krótkiego opisu, relacji nie jest w stanie stwierdzić, co dzieje się z Pani partnerem i jak dalej będzie wyglądała relacja. Sądzę, że szansa jest zawsze. Stara się Pani dowiedzieć, co wpłynęło na zachowanie partnera i jego niechęć do rozmów. Może warto dać mu chwilę na przemyślenie tej sprawy. Warto wyznaczyć ramy czasowe, byście oboje mogli zastanowić się, jak dalej widzicie swoją wspólną przyszłość. Rozumiem Pani potrzebę informacji, ale warto też zadać sobie pytanie, czy próby wydobycia z partnera wiadomości o tym, co przeżywa przynoszą aktualnie skutek. Może Pani poprosić go, by napisał do Pani list, jeśli nie ma ochoty rozmawiać i wyjaśnił, co się dzieje.

Pozdrawiam