Co zrobić kiedy chłopak przestaje się odzywać?

Witam! Pewnie nie będzie to żadna nowa sprawa, ale dla mnie jest bardzo ważna. Mam 22 lata, jestem z chłopakiem od 1,5 roku. Wszystko układało się świetnie. Planowaliśmy wakacje, wyjazdy, wspominaliśmy czasami o naszej wspólnej przyszłości. Jak to w związkach bywa kłóciliśmy się czasami, ale zaraz wyjaśnialiśmy sobie wszystko. On twierdził, że nie wyobraża sobie życia bez swojej kochanej dziewczyny itp. Ostatnio wyszło nieporozumienie o tzw. "głupotę". Po tym zdarzeniu przestał się do mnie odzywać   (nigdy nie było takiej sytuacji wcześniej). Mija dzisiaj tydzień i cisza. Napisałam do niego następnego dnia SMS, w którym nie pisałam o tym co się wczoraj stało, bo stwierdziłam, że nie ma to jakiegoś znaczenia, w ogóle nie było do czego się "przyczepiać"- cisza. Później drugiego i nic. Nie wiem co mam zrobić, chciałabym wyjaśnić po prostu tą sprawę. Kocham go ale nie wiem teraz co on myśli, co czuje, co będzie dalej z nami.

Witam!

Na pytania, co czuje i myśli Pani partner może odpowiedzieć tylko on sam. Natomiast odpowiedź na ostatnie pytanie: co będzie dalej musicie znaleźć sami. Warto, żeby była to Wasza wspólna decyzja.

Pisze Pani, że do tej pory takie sytuacje się nie zdarzały, żeby partner przestawał się do Pani odzywać. Kłótnie i nieporozumienia w związku są normalnym przejawem budowania relacji. W związku dwie osoby to indywidualne jednostki, które nie zawsze są w stanie idealnie porozumieć się z drugą osobą. Stąd pojawiają się konflikty. Jednak brak jakiegokolwiek odzewu ze strony partnera jest niepokojący. Warto, żeby zastanowiła się Pani, co takiego mogło zdarzyć się w trakcie tej sprzeczki czy jeszcze przed nią, że teraz on się nie odzywa. Najlepiej byłoby spróbować skontaktować się z nim bezpośrednio. Może Pani do niego zadzwonić lub udać się do niego do domu i spotkać się z nim osobiście.

Warto byłoby wyjaśnić tę sprawę, by dowiedziała się Pani, co dalej. Nie zmusi Pani partnera do rozmowy, ale może Pani spróbować porozmawiać o Waszej relacji. Jeśli nie uda się Pani zachęcić partnera do rozmowy, może Pani napisać do niego list lub e-mail. Może wtedy uzyska Pani odpowiedź. Rozumiem, że ta sytuacja jest dla Pani bardzo trudna i niepokoi się Pani o dalsze losy swojego związku. Dlatego zachęcam do skorzystania z pomocy i wsparcia bliskich osób, np. przyjaciółek lub rodziny. Jeśli nie chce się Pani dzielić tymi przeżyciami z bliskimi, może Pani korzystać z pomocy telefonów zaufania.

Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Sugerowałabym wycofać się, nie nalegać SMS-ami, bo im bardziej by Pani nalegała, tym bardziej by się Chłopak opierał.

Życzę Pani pomyślności w relacji,
irena.mielnik.madej@gmail.com