Czy badania ginekologiczne mają wpływ na pochwę?

Dobry wieczór czy badania ginekologiczne bardzo rozciągają pochwę chodzi o to że byłam badanA ginekologicznie w grudniu przedtem byłam tam bardzo ciasna bo nie miałam stosunku już 3 lata i po badaniu bardzo krwawiłam aż pięć dni dwa tygodnie mnie bolał brzuch tak jakbym dopiero straciła dziewictwo i moje pytanie Bardzo proszę o odpowiedź czy badania ginekologiczne rozciągają pochwę? i Ile musi zająć czasu żeby pochwA znowu się obkurczyła tak jak była ciasna

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

badania ginekologiczne nie powinny w żaden sposób wpływać na rozciągnięcie pochwy – tym bardziej trwałe. Pochwa cechuje się dużą elastycznością, dzięki czemu podczas porodu dziecko jest w stanie przyjść na świat.

Nie ma jednak możliwości rozciągnięcia jej na skutek badania ginekologicznego lub pod wpływem seksu. Dolegliwości bólowe brzucha oraz krwawienie, które zauważyła Pani po badaniu ginekologicznym należałoby skonsultować z lekarzem. Być może takie objawy zbiegły się po prostu w czasie z badaniem i wcale nie mają z nim związku.

Inne pytania o podobnej tematyce znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-taki-seks-moze-wplynac-na-wyglad-pochwy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/duzy-rozmiar-penisa-a-rozciagniecie-pochwy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-luzna-pochwa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.