Czy ból podbrzusza i podwyższona temperatura to wynik stresu czy ciąży?

Dzień dobry, pisze do Państwa ponieważ bardzo się stresuje. Moja sytuacja wyglada następująco: miesiąca temu odbyłam swój pierwszy stosunek (Bez zabezpieczenia ale polegało to tylko na włożeniu penisa do pochwy, żadnych ruchów, ponieważ bardzo bolało a mój partner potrzebował później ok 30 min w celu zaspokojenia reka - pisałam pytanie odnośnie tej sytuacji) W 9 dniu cyklu, następnie po 29 dc dostałam okresu, dość obfitego, wiec sie uspokoiłam. W ciagu tego miesiącach odbyliśmy stosunek 4 razy każdy zabezpieczony prezerwatywa od samego początku oraz wyjęciem penisa ze mnie przed jego orgazmem(dodatkowo stosujemy żel feminum w celu nawilżenia, na opakowaniu jest napisane, iż może utrudniać zajście w ciąże) . Jednak mimo wszystko bardzo obawiam sie ciąży, ponieważ dziś jest 31 dzień cyklu a Ja nadal nie dostalam miesiączki. Dodam, ze mam cykle /- 3 dni... raz 26 raz 29 a jeszcze raz 31... w tym miesiącu na początku miałam dosc dużo stresu... ale bolało mnie lekko podbrzusze oraz miałam podwyższona temperature... czy to opóźnienie może być wynikiem stresu, czy raczej ciąża? Bardzo proszę o odpowiedz, ponieważ odchodzę od zmysłów

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takiej sytuacji w pierwszej kolejności należy wykluczyć ciążę. W tym celu powinna Pani wykonać test ciążowy. Chociaż opóźnienie może oczywiście wynikać również z innych przyczyn. Poza tym warto wybrać się do ginekologa w celu dobrania najlepszego sposobu antykoncepcji dla Pani, skoro jest obawa, że dotychczasowa antykoncepcja może zawodzić.