Czy córka będzie normalnie miesiączkowała?

Witam. Moja córka ma usunięty prawy jajnik przez skręt jajnika. I usunięty częściowo jajnik lewy z powodu dużej torbieli. 4 lata temu jego wymiary wynosiły 13mm×7mm. Czy w wieku teraz 5 lat on jest większy czy pozostaję taki sam? I czy córka będzie normalnie miesiaczkowala jeżeli część jajnika będzie sprawna?

Lek. Michał Lenard

Niestety nie można odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Rozmiar torbieli będzie zależał od jej charakteru i wielu innych czynników. Córka powinna znajdować się pod opieką ginekologa specjalizującego się w ginekologii dziecięcej. Pozdrawiam!