Czy depresja jest w pełni uleczalna?

Czy depresja jest uleczalna mam uczucie pustki w głowie i problemy z pamięcią czy dzieki lekom wszystko wróci do normy ?? Dodam że mam tak od paru miesiący

Witam!
To nie jest takie jednoznaczne, są różne rodzaje depresji, nawet z czynnikiem genetycznym i trudno wówczas mówić o całkowitym wyleczeniu. Przy leczeniu depresji stosujemy nie tylko tabletki, wchodzą również techniki psychoterapeutyczne, czasem elektrowstrząsy, stymulacja elektryczna lub magnetyczna, implanty i wiele innych. Jednak zasada główna: diagnozowaniem depresji, jak i jej leczeniem powinien zająć się lekarz psychiatra - to są zbyt poważne sprawy, aby dywagować na forum.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Witam, poza leczeniem farmakologicznym warto skorzystać z pomocy psychologicznej, psychoterapii. Proszę porozmawiać o swoich postrzeżeniach ze swoim lekarzem psychiatrą. Pozdrawiam serdecznie

Witam. Depresja jak każda choroba może być leczona, natomiast efekt leczenia zależy od wielu czynników, leżących i po stronie psychoterapeuty np, rzetelna praca, jego umiejętności, jak i pacjenta, jego możliwości, chęci do współpracy (podjęcia pewnego wysiłku), jak i po stronie przyczyn zewnętrznych związanych z otoczeniem chorego. Natomiast na pewno warto podjąć próbę. Ma Pan wielu specjalistów do wyboru, oraz różne możliwości pomocy. Może Pan skierować się w stronę psychoterapii psychodynamicznej, która w trakcie pracy skupi się na znalezieniu przyczyn i przepracowaniu ich i tą formę terapii szczególnie polecam. Może Pan skorzystać z terapii poznawczo-behawioralnej, w trakcie której skupi się Pan na zmianie sposobu myślenia i działania. Nie mniej najważniejsze jest dowiedzieć się w jakim nurcie psychoterapeuta pracuje. W cięższych przypadkach proponuje pacjentom wspomaganie się farmakoterapią, która złagodzi objawy w pierwszych fazach terapii. Na pewno jednak nie można zbagatelizować problemu. Pozdrawiam

http://psychoterapia-krakow.net/