Czy diagnoza mojego syna jest poprawna?

Witam. U mojego 2.5 letniego stwierdzono mycoplasme. Lekarz pediatra zlecil badanie mycoplasmy igm i wynik byl 19. Czy ta diagnoza jest poprawna poniewaz dostal antybiotyk pimimo tak niskiego wyniku ?? Nie mial zleconego igg

Lek. Paweł Szadkowski

W opisywanej sytuacji zlecanie IgG nie jest istotne - te przeciwciała są dodatnie u osób, które miały kontakt z danym czynnikiem w przeszłości i często pozostają dodatnie przez wiele lat. Przeciwciała IgM świadczą o świeżym zakażeniu, u Pani syna są one dodatnie.