Czy dla własnego zdrowia psychicznego powinienem rzucić pracę w wojsku?

Mam 29 lat, jestem żołnierzem. Rozwaliło mi się w życiu w 2007 roku, kiedy odeszła dziewczyna. Teraz chce sądownie zabrać dziecko do Anglii, w międzyczasie, chcąc pozbyć się mnie ze swojego życia, oskarżyła o gwałt (którego nie było), a mój rodzony brat, w porozumieniu z nią, oddał jej nasze wspólne dziecko, które mieszkało do 2009 ze mną.

Nie potrafię ufać ludziom i wszędzie węszę spisek przeciwko mnie. No i jestem DDA. W dzieciństwie brak czułości, zrozumienia, rozmów, byłem bity, widziałem jak bito matkę i braci itd. Moje pytanie brzmi: czy praca w wojsku jest na tyle obciążająca, że powinienem ją rzucić dla zdrowia psychicznego, czy może zacząć jakieś leczenie?

Witam!

Myślę, że praca w wojsku wprowadziła w Pana życie dyscyplinę i stabilizację. Jest stresująca, ale to Pan sam powinien sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chce z niej zrezygnować.

Sądzę, że bardziej niż pracą powinien się Pan przejmować swoimi przeżyciami, zarówno tymi z przeszłości, jak i teraźniejszymi. Jeśli czuje się Pan na siłach, to powinien Pan rozpocząć psychoterapię i postarać się rozwiązać swoje problemy psychiczne.

Bardzo dobrym wyjściem byłaby terapia dla DDA. Mógłby Pan przepracować swoje przeżycia i zamknąć tamten okres w życiu. Jest to bardzo ważne, by mógł Pan budować zdrowe relacje z innymi ludźmi. Psychoterapia pozwoli Panu lepiej zrozumieć siebie i swoje potrzeby oraz sprawniej funkcjonować w relacjach interpersonalnych.

Pozdrawiam