Czy jest szansa na zredukowanie masy ciała bez utraty masy mięśniowej?

Witam mam pytanie czy mozna przy mojej aktywności fizycznej zredukować o 15 kg beż utraty masy mięśniowej. Mam 24 lata trenuje już spory czas ale od zeszłego roku przytyłem 15 kg I niestety nie jest to tylko masa mięśniową co bardzo widać. Podnoszę ciężary Ok 180kg martwy ciąg biegam po 40-60 mim 2-4 razy w tygodniu po 8km/h by utrzymać tętno między 128-148 skacze na skakance po 45-60 min i robię ćwiczenia wielostawowe . Ale mimo to po ostatnim sprawdzianie sprawności fizycznej załamałem się bo ledwo dobiegłem do mety na odcinku 3 km a moim celem jest utrata tych 15 kg oczywiście samej tkanki tłuszczowej . Niestety też przez mój tryb życia i pracę nie jestem wstanie regularnie przyjmować posiłków a kaloryczność bywa różna gdy kobieta gotuje. Wie może ktoś jak pomóc?

Dzień dobry,

oczywiście, że można zgubić tkankę tłuszczową bez utraty masy mięśniowej. Organizm najpierw spala tłuszcz a później sięga do rezerw mięśniowych. Nie mniej jednak powinien Pan być na ujemnym bilansie energetycznym - nie ma innej rady. Regularność posiłków jest ważna ale nie najważniejsza. Także spokojnie odpowiednią dietą osiągnie Pan swój cel.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl