Czy kolejna ciąża niesie ze sobą duże ryzyko śmierci?

Witam mam pewien problem. Mianowicie 19miesiecy temu urodziłam córkę przez CC. Podczas cesarki okazało się że pękły mi żylaki na macicy o istnieniu których nie miałam pojęcia . Straciłam 1l krwii. Miałam ostatnio wykonane USG i lekarz stwierdził że żylaków nie ma. Czy kolejna ciąża niesie za sobą duże ryzyko śmierci mojej lub dziecka?

Ryzyko jest niewielkie, ale niestety nie ma możliwości przewidzenia w jaki sposób będzie rozwijać się następna ciąża i jakie mogłyby wystąpić powikłania w czasie ciąży i porodu.