Czy leczyć nadżerkę przed ciążą?

mam pytanie jestem 3 m-ce po poronieniu z powodu niewydolnosci szyjki macicy. Podczas wizyty ginekologicznej lekarz stwierdzil u mnie nadzerke.Jednak powiedzial ze obecnie nie leczy sie nadzerek, gdyz granica miedzy blonami w szyjce a ta blona na zewnatrz jest tak niewielka, ze w rezultacie mozna pozbyc sie nadzerki tylko na zewnatrz a w srodku zostanie. Mowil ze jej sie nie usuwa tylko obserwuje na podstawie wynikow cytologii. Drugi ginekolog ma odmienne zdanie?co zrobic przed kolejna ciaza?

Witam,
proponowałabym wizytę u drugiego ginekologa, który włączyłby Pani leczenie farmakologiczne w postaci globulek dopochwowych i po wyleczeniu nadżerki mogłaby Pani bezpiecznie zajść w ciążę,
taka niewyleczona nadżerka może w ciąży powodować infekcje pochwy i krwawienie.

pozdrawiam