Czy mogłem połknąć wykałaczkę?

Dzien dobry chcialem zapytac poniewaz mam problem jedzac sushi ulamala mi sie wykalaczka dl.ok 3-4cm i orawdopodnie nieumyslnie ja polknalem.minelo 24 godziny nic sie nie dzieje ile czasu powinienem sie obserwowac czy jest szansa ze taka wykalaczka wyjdzie sana.czy na rtg. J.brzusznej by wyszla ? Jakie badania pozwolily by uwidocznic cialo obce wykalaczka ?bede wdzieczny za odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

proszę obserwować swój organizm przez kilka najbliższych dni. Niestety żadne badanie nie pokaże ciała obcego w postaci wykałaczki, dlatego nie ma potrzeby wykonywać RTG jamy brzusznej.

W tym momencie kluczowe jest Pańskie samopoczucie. Jeśli nie zauważył Pan żadnych niepokojących objawów, takich jak bóle brzucha lub krwawienie z przewodu pokarmowego, to najprawdopodobniej nic złego się nie dzieje. W przypadku, gdyby doszło do wyżej wymienionych objawów proszę niezwłocznie udać się do szpitala.

Warto również obserwować swoje stolce. Bardzo możliwe, że opisany fragment wykałaczki zostanie po prostu wydalony w ciągu 1-3 dni od wspomnianego incydentu.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym serwisie. Znaleźć je można pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/polkniecie-kawalki-wykalaczki-przez-9-miesieczne-dziecko, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-zrobic-jak-mam-podejrzenia-ze-polknalem-wykalaczke, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/polkniecie-fragmentu-wykalaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.