Połknięcie kawałki wykałaczki przez 9-miesięczne dziecko

Witam, Co w przypadku połknięcia 2cm kawałka wykałaczki przez 9 miesięcznego bobasa?? czy kwasy żołładkowe strawią połknięte drewienko? Bo podejrzewam, że na USG brzuszka i tak nic nie wykryje. Co w takiej sytuacji mam robic?

Żadne badanie nic nie wykryje. Trzeba czekać. Raczej kwas zawarty w żołądku nie rozpuści kawałka drewna. Najczęściej taki kawałek niewielki drewna przechodzi przez cały przewód pokarmowy i ulega wydalenie w przeciągu 1-3 dni. Proszę obserwować stolce. Jeśli wystąpią jakieś bóle brzuszka dziecka pilnie zgłosić się trzeba do szpitala.

Zaleczmy przesiewanie każdej (!!) kupki przez gęste sito (trzeba je odżałować) pod strumieniem wody dla uzyskania pewności że ciało obce wyszło, a wtedy nie są potrzebne żadne dodatkowe badania. w 100 % wychodzi samo = nie martwić się.