Połknięcie kawałka szkła a konsekwencje

Jadłem dziś posiłek i nagle coś chrupnęło mi w zębach. Okazało się że był to kawałek szkła. Usunąłem go z ust ale przypuszczam, że mogłem połknąć mały, kilkumilimetrowy kawałek, chociaż nie mam pewności. Minęło od tego zdarzenia 5 godzin, nie czuję żadnego bólu czy dyskomfortu. Czy może to mieć jakieś poważne konsekwencje dla mnie?

Witam.

Tak mały kawałek powinien bez przeszkód pokonać cały przewód pokarmowy i zostać wydalony.
Może jednak, ze względu na ostre krawędzie, pokaleczyć śluzówkę p.pokarmowego a nawet wbić się w jego ścianę.

Po połknięciu takiego przedmiotu zaleca się dietę bogatoresztkową przez jeden do kilku dni, w celu zminimalizowania ryzyka kontaktu ciała obcego ze ścianą przewodu pokarmowego.

Proszę też obserwować się pod kątem ew. dolegliwości np. bólów brzucha, gorączki, wymiotów, zwrócić uwagę na kał podczas wypróżniania (czy nie jest czarny jak smoła lub czy nie jest widoczna świeża krew).
W miarę możliwości proszę spróbować znaleźć wydalony z kałem kawałek szkła (dla potwierdzenia).