Czy mogłam połknąć kawałek szkła?

Witam mam pytanie otóż wczoraj późnym wieczorem moje dziecko zbiło szklankę na blacie w kuchni,nie było mnie przy tej sytacji ale mąż się wygadał który pomagał córce sprzątać ,na blacie stała jeszcze zszklanka w której była kawa ,pijąc ta kawę poczułam że mi cos przeleciało wielkości 5mm ,moje pytanie brzmi czy jeżeli w tej kawie znajdował się jakis ostry kawałek tej zbitej szklanki to czy się go wydali ?ile czasu cza się obserwować pod kątem objawow minęło 8 godzin od danej sytuacji czy powinnam się martwić czy odpuścić

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

połknięte szkło może zostać wydalone bez żadnych groźnych konsekwencji zdrowotnych, jak i doprowadzić do poważnych powikłań. Wszystko zależy od tego, jak duży to był fragment oraz od tego, czy miał ostre krawędzie.

Ostre szkło może bowiem doprowadzić do krwotoku z przewodu pokarmowego. Taka sytuacja stwarza więc niebezpieczeństwo i wymaga wnikliwej obserwacji. Przez kilka najbliższych dni proszę obserwować swój organizm i zwracać szczególną uwagę na jakiekolwiek dolegliwości w obrębie jamy brzusznej. Jeśli będzie Panią coś niepokoiło, proszę niezwłocznie udać się do najbliższego szpitala i poinformować o zaistniałej sytuacji.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym projekcie. Znajdzie je Pani pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/polkniecie-kawalka-szkla-a-konsekwencje,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/polkniecie-malego-kawalka-szkla.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.