Czy te objawy mogą mieć z tym związek?

Dzień dobry ostatnio piłem z uszczerbionej szyjki przez przypadek, poczułem że cos chrupło mi w zębach to były to kawałki szkła , miały kilka mili metrów obawiam się ze mogłem połknąć kawałki szkła. mam lekką gorączkę i czasami miewam ból głowy, nie mam żadnych inny dolegliwosci przełyk mnie nie boli brzuch tak samo , czy to moze byc cos powaznego?i czy mam udac sie do lekarza?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli szkło było naprawdę małych rozmiarów, to jego fragment może przejść przez cały przewód pokarmowy, a następnie zostać wydalony bez uszczerbku na zdrowiu.

Niestety czasem dzieje się inaczej. Jeśli połknięte szkło ma bardzo ostre krawędzie, to może uszkodzić śluzówkę przewodu pokarmowego oraz doprowadzić do innych groźnych powikłań.

Wówczas z pewnością zauważy Pan niepokojące objawy, takie jak krwotok z przewodu pokarmowego, dolegliwości bólowe w obrębie brzucha, nietypowe wypróżnianie lub wymioty. Gorączka również nie jest dobrym sygnałem, dlatego jeśli nadal się utrzymuje, to warto udać się do lekarza. W najbliższym czasie proszę również zadbać o dietę wysokobłonnikową.

Zachęcamy do zapoznania się z wypowiedziami ekspertów na podobne tematy:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/polkniecie-kawalka-szkla-a-konsekwencje,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/polkniecie-malego-kawalka-szkla,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-robic-gdy-podejrzewam-ze-doszlo-do-polkniecia-szkla.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.