Czy to mogło wpłynąć negatywnie na przełyk?

Dzień dobry Proszę o poradę. Otóż zdarzyła mi się taka sytuacja dwa dni temu, gdzie przez pośpiech, nieuwagę podczas jedzenia połknęłam dość spory kawałek owoca (owoc kaki), po obraniu jest to dość śliski owoc, więc dlatego to się stało, tak przypuszczam. Od dwóch dni od tego zdarzenia odczuwam dyskomfort: nie w gardle, ale u dołu szyi (mniej więcej dołek szyi) tak jakby coś mi tam uwierało w przełyku takie wrażenie. Ten kawałek prześlizgnął się dość szybko tak sądzę.. Martwię się, że na skutek rozszerzenia przełyku podczas przełykania tego sporego kawałka mogłam go jakoś uszkodzić, rozluźnić jego ściany. Nie wiem czy tym sposobem mogłam jakoś wpłynąć nieodwracalnie na zaburzenie funkcji przełyku, jego prawidłowej perystaltyki. Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 47 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli nie odczuwa Pani żadnych niepokojących dolegliwości po tym zdarzeniu, to najprawdopodobniej nie ma powodów do obaw. Dyskomfort może być wynikiem podrażnienia. Mimo to, warto skonsultować się w tej sprawie z lekarzem, który zadecyduje, czy konieczne są jakieś badania kontrolne.

Takie sytuacje zazwyczaj nie są w stanie doprowadzić do nieodwracalnych zmian, dlatego proszę się nie martwić na zapas.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/polkniecie-zbyt-duzego-kawalka-pokarmu-przez-dziecko,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/polkniecie-kawalka-drewna-przez-dziecko,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niecalkowite-zgryzienie-pokarmu-a-mozliwe-dolegliwosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.