Połknięcie zbyt dużego kawałka pokarmu przez dziecko

Witam. Dziecko 3 lata. Wczoraj jadl truskawki i parówkę i chyba połknął za duży kawałek i więcej nie chciał jeśc. Po tej sytuacji nie chce jesc jak zawsze ( cukierka zjadlz wielkim strachem, kotleta pokrojonego pomielil i wyplul ) zjadl ziemniaki bez problemu pije duzo, zupke z mala iloscia makaronu tez zjadl bez problemu. Nic go nie boli w buzi, gardle nie narzeka na nic. Raz powiedzial ze sie boi ze cos mu utknie. Czy to mozliwe ze sie boi zjesc teraz ze znowu cos mu utknie?Czy cos sie dzieje?

Renata GrzechociĹska

Bardzo możliwe, że u dziecka występuje taki lęk. Jeśli narzekałby na ból proszę się zgłosić do lekarza.