Czy mogło dojść do rozwarstwienia tętnic?

Rozwarstwienie tętnicy szyjnej/kręgowej po nastawianiu karku. Wybrałam się z powodu bólu szyi do lekarza ortopedy, lekarz bez mojej wiedzy nastawił mi kark, raz na każdą ze stron. Obawiam się rozwarstwienia tętnic! Od 3 dni boli mnie szyja i głowa po lewej stronie, wcześniej ból szyi zlokalizowany był głównie z prawej strony. Następnego dnia udałam się na USG doppler tętnic szyjnych i po prosiłam radiologa o zwrócenie uwagi na rozwarstwienia, nie stwierdził obecnych. W dalszym ciągu jednak obawiam się, ponieważ czytałam, że usg jest czułe od 70-95%. Czy powinnam wykonać jeszcze jakieś badania? Bardzo boję się udaru. Ból głowy nie jest nadzwyczajnie silny.

Ryzyko jest bardzo niskie, bliskie 0. Uważam, że przyczyn dolegliwości należy upatrywać w chorobach układu ruchu. Sugeruję poszukać dobrego fizjoterapeuty i opracować dysbalans mięśniowy- najczęściej za takie objawy odpowiada nieprawidłowe napięcie mięśni czworobocznych. Może Pani także wykonać MRI odcinka szyjnego kręgosłupa i skonsultować wynik z neurologiem.